Show-Bizz

100 mijë euro për pushimet, britanikët “kryqëzojnë” Meghan Markle dhe princi Harry

13:29 - 18.08.19 gsh

Për javën e tyre të pushimeve në Ibiza me të voglin Archie, Meghan Markle dhe princi Harry nuk janë kursyer aspak. Nga vendet luksoze, tek udhëtimi privat dhe security, të gjitha shpenzimet e tyre arrijnë rreth 100 000 euro. Asgjë e jashtëzakonshme për një çift vip, ndryshimi i vetëm për ta janë që paguhen me fondet publike. Kjo gjë si ka pëlqyer aspak kontribuuesve britanik dhe dukët e Sussex janë përfshirë në kritika. Shifra ekzakte, për qëndrimin e tyre nga data 6-12 gusht në ishullin spanjoll është top sekret, por mediat në Britaninë e Madhe kanë bërë disa llogari.Vila e marrë prej tyre, shumë larg njerëzve dhe në privatësi të plotë kushton 50 mijë euro, 21 mijë euro për avionin privat (sipas Daily Mail) dhe shpenzime të tjera për truprojat, si britanike edhe spanjolle. Pallati Mbretëror Anglez është shumë i zemëruar dhe i lodhur me kapriçot e ish artistes. Dhe jo vetëm familja mbretërore, por edhe burime ambientaliste kanë gjykuar si të dëmshëm për ambjentin udhëtimin e Harry dhe të bashkëshortes së tij me një avion privat, në destinacion.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE