Bota

Itali/ Banda shqiptare sulmon familje, si u shpëtuan nga policia

14:36 - 18.08.19 gsh

Një bandë shqiptarësh kanë dhunuar një familje në një plazh në Itali, kështu shkruajnë mediat italiane sot pas ngjarjes së rëndë.SHKRIMI I PLOTË

Janë sulmuar dhe rrahur nga një grup kriminelësh, buzë detit. Pa asnjë arsye. Mbrëmje makthi për një familje nga Como që ishte me pushime në Igea Marina, në Riviera Romagna, në provincën e Riminit. Dy djemtë, 15 dhe 18 vjeç sapo kanë kaluar një mbrëmje të qetë pranë detit, dhe para se të kthehen vendosin të ndalen në furrë buke për të shijuar një petull të nxehtë.

Sidoqoftë, afër restorantit ata janë përndjekur dhe më pas janë provokuar nga një bandë me dhjetë të rinj shqiptarë. “A keni një cigare?” ishtë ky preteksti klasik për të nisur telashet. Paketa thjesht dëshiron të arrijë në luftë. Ata filluan të kapen me duar dhe më pas 18-vjeçari u godit me një grusht në fytyrë dhe përfundoi me hunë të thyer. Edhe vëllai i tij i vogël, 15 vjeç, ka një goditje të fortë.

Ndërkohë, nëna e dy fëmijëve, e cila priste që fëmijët e tyre të zgjoheshin në apartament, dëgjon ulërimat nga dritarja dhe vrapon për t’i ndihmuar. Të rinjtë shqiptarë nuk kursen as gruan 50-vjeçare, e cila është goditur disa herë

Familja, pas rrahjeve dhe frikës së madhe, u ndihmua dhe u sigurua nga karabinierët, dhe vendosi të mos kthehej në Como, por të vazhdonte pushimet. Ndërkohë, karabinierët e Bellaria kanë parë pamjet e kamerave të sigurisë dhe tani jam në gjurmët e bandës shqiptare.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.