LIFE STYLE

Publikohet fotoja e Marilyn Monroe në morg, pamje tronditëse

12:53 - 18.08.19 gsh

Dokumentari i publikuar së fundmi mbi jetën e aktores së famshme Marilyn Monroe ka nxjerrë në pah fotot e kufomës së saj  orë pas vdekjes. Një fotograf mundi të korruptonte punonjësit e morgut për të realizuar fotot e fundit të aktores. Fotografitë e kufomës së zhveshur të Marilyn Monroe mbeten të fshehura gati gjashtë dekada pas vdekjes së saj.“The Death of Marilyn Monroe” përfshin një intervistë me djalin e personit që realizoi shkrepjet fotografike të ikonës së Hollyëood-it, teksa kjo e fundit gjendej në morgun e Los Angeles-it. Monroe vdiq më 4 gusht të vitit 1962 dhe u gjend e pajetë një ditë më vonë nga pastruesja e shtëpisë së saj dhe nga psikologu që e kishte vizituar pikërisht ditën e vdekjes.  Rreth vdekjes së saj gjithmonë janë ngritur pikëpyetje ndërsa ende edhe sot nuk janë të qarta rrethanat e ndarjes nga jeta të aktores./Java News

5d591da19e2bfGettyImages-517354476 5d591d7a96a20GettyImages-517323122 5d591e2376fc617394768-7367199-image-a-38_1566067285663 5d591e103a74a17394510-7367199-Leigh_Wiener_shot_three_rolls_of_film_he_sent_to_LIFE_magazine_i-a-1_1566075264285 5d591dfad294e17392264-7367199-image-a-30_1566062482390
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.