Bota

Parma, gjenden skelete njerëzish poshtë dyshemesë së spitalit

16:31 - 20.08.19 gsh

Gjatë restaurimeve që po i bëhen Spitalit të vjetër të Parmën, në Itali, në dyshemenë e tij, janë gjetur disa skelete njerëzit, për të cilët po punohet për të gjetur kohën së çfarë periudhe i përkasin.Akoma nuk janë të qarta numrat e skeleteve, por disa janë akoma të mbuluar me rroba. Vendi ku u gjetën skeletet është izoluar nga policia, në pritje për të gjetur datën ekzakte.

Prokuroria e Parmës po heton së bashku me policinë. Mjekët ligjorë dhe një arkeolog po merren me çështjen. Nga Mesjeta deri në vitet Tridhjetë, kjo ndërtesë ishte spitali i qytetit, më pas u bë godina e Arkivit të Shtetit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.