Aktualitet

Jashtë standardeve, bllokohen 550 ton karburant në Ballsh

12:07 - 21.08.19 gsh

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka bllokuar sot 550 ton naftë në Ballsh. Ky akt vjen në kuadër të luftës kundër informalitetit. Sipas ministrisë, sasia e bllokuar nuk kishte parametrat e duhura për treg. Ministrja Belinda Balluku tha se karburanti  i bllokuar nuk përmbante asnjë prej parametrave dhe si i tillë nuk mund të hidhej në treg.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.