Aktualitet

Ndërron jetë aktori i filmit “Debatik”, Coli ishte i vetmi rol që pati

17:22 - 22.08.19 gsh

Ai luajti vetëm një rol, por është fiksuar mirë në mendjen e shqiptarëve. Kushdo që ndjek filmat shqiptar nuk mund të mos e njohë Colin tek filmi “Debatik”.Kinematografia shqiptare ka humbur sot Colin. Aktori Shpëtim Zani, u nda nga jeta si pasojë e një ataku kardiak.

Ai luajti me artistët e spikatur të filmit shqiptar si Sulejman Pitarka, Roland Trebicka dhe me shumë aktorë të tjerë të mëdhenj.

Shpëtim Zani spikati në rolin e tij, si një jetim e i varfër, e cili arriti të lajmërojë mësuesin komunist që është në kurth, ndërsa vritet në një moment tensioni.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.