Aktualitet

Përfituan 3,7 mln euro, jepet masa për punonjësit e “Besës”

15:26 - 22.08.19 gsh

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë për shtatë punonjësit e fondacionit  financiar  “Besa”, të cilat u arrestuan një ditë më parë për akuzën e mashtrimit dhe përfitimit të shumës 3,7 milionë euro, me anë të skemës së kredive fiktive.



Kështu gjykata ka cabtuar masën arrest me burg për punonjëset; Albana Imami, Blertina Kanani, Mihal Hanxhari, Orkida Driza, kurse për Matilda Domi dhe Esmeralda Vaso  është caktuar masa e sigurtisë “arrest shtëpie”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.