Aktualitet

Rama: Punëtorët e Lezhës i kishin harruar lopatat e fshesat, u vajti viti në protesta

13:58 - 22.08.19 gsh

Kryeministri Edi Rama shkruan se punonjësit pastrimit të Bashkisë Lezhë i janë rikthyer punës. Kreu i qeverisë thekson se punonjësit e harruar në protesta përgjatë një viti tashmë janë angazhuar në heqjen e kodrave me plehra e shtëllungave me ferra.“Rikthehen në punën e braktisur prej shumë kohe edhe punonjësit e pastrimit të Bashkisë Lezhë, të cilët i kishin harruar lopatat e fshesat dhe u vajti viti nëpër autobuzë, ik e eja, sa në Tiranë për protesta e sa nëpër kthesa rrugësh e rrethrrotullime për bllokime – prej disa ditësh e netësh, nga ora e parë e marrjes së detyrës prej kryebashkiakut të ri, po vazhdon heqja e kodrave me plehra e shtëllungave me ferra nga të katër anët”, shkruan Rama në Facebook.

777 k6 5555 4444 3333 2222 111
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.