Aktualitet

Ishte kthyer në makthin e durrsakëve, kapet hajduti nga Tirana

14:16 - 23.08.19 gsh

Policia e Durrësit ka arrestuar një 34-vjeçar, i cili akuzohet për disa vjedhje. Në pranga ka rënë shtetasi D. T., i kthyer në makth për qytetarët durrsakë, duke kryer një sërë vjedhjesh në banesa.Policia ka zbardhur 13 vjedhje të kryera nga 34-vjeçari, i cili është kapur në flagrancë, në tentativë për të vjedhur banesën e shtetasit A. S., ndërsa në orët e para të mëngjesit të sotëm kishte marrë nga banesa e shtetasit M. Q. dy telefona celularë dhe vlera monetare.Njoftimi i policisë:

Falë bashkëpunimit Polici-Komunitet, finalizohet operacioni “Periferia” për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së banesave

Zbardhen 13 vjedhje banesash në qytetin e Durrësit.

Arrestohet në flagrancë 34-vjeçari, në tentativë për të vjedhur në një banesë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, falë bashkëpunimit me qytetarët kanë arrestuar në flagrancë një shtetas, i cili gjatë natës vidhte banesa në qytetin e Durrësit.

 

Është arrestuar shtetasi D.T., 34 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale” Vjedhja”.

Më datë 23.08.2019 ky shtetas është kapur në flagrance, në lagjen Nr.15 Durrës, në tentativë për të vjedhur banesën e shtetasit A.S, si dhe po gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm kishte vjedhur në banesën e shtetasit M.Q., dy telefona celularë dhe vlera monetare.

Pas një pune profesionale dhe hetimore të kryer nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gyqësor Durrës, dyshohet se shtetasi D.T., gjatë dy muajve të fundit ka realizuar edhe disa vjedhje të tjera banesash në periferi të qytetit të Durrësit, i cili gjatë natës futej nëpër banesa nëpërmjet dritareve, kur njerëzit ishin në gjumë dhe vidhte sende me vlerë.

 

 • Më datë 04.07.2019, gjatë natës, në lagjen Nr. 15, Durrës, dyshohet se ka vjedhur banesën në pronësi të shtetasit A.T., ku ka marrë një televizor plazma.

 

 • Më datë 28.07.2019, në fshatin Xhafzotaj, Durrës, dyshohet se ka vjedhur vlera monetare në banesën e shtetases Z.I.

 

 • Më datë 10.08.2019, në lagjen Nr. 18 Durrës dyshohet se ka vjedhur në banesën e shtetasit E.M., 20 vjeç, një telefon celular dhe vlera monetare.

 

 • Më datë 11.08.2019, dyshohet se ka vjedhur një televizor në banesën e shtetasit G.V.

 

 • Më datë 11.08.2019, dyshohet se ka vjedhur një televizor në banesën e shtetases L.K.

 

 • Më datë 20.08.2019, gjatë natës, dyshohet se ka tentuar të vjedhë banesën e shtetasit A.M., banues në lagjen Nr.14/1.

 

 • Më datë 21.08.2019, gjatë natës, në Arapaj, Durrës, dyshohet se ka vjedhur një televizor plazma dhe disa bizhuteri banesën e shtetasit N.A.
 • Më datë 21.08.2019, gjatë natës, në lagjen Nr.15, Durrës, dyshohet se ka tentuar të vjedhë banesën e shtetases B.C.

 

 • Më datë 21.08.2019, gjatë natës, në lagjen Nr.15, Durrës, dyshohet se ka vjedhur një televizor plazma dhe një celular në banesën e shtetasit Z.M.
 • Më datë 22.08.2019, gjatë natës, në fshatin Rrashbull, Durrës dyshohet se ka vjedhur me thyerje banesën e shtetasit A. Q. dhe ka marrë disa bizhuteri.

 

 • Më datë 22.08.2019, gjatë natës, në fshatin Rrashbull, Durrës dyshohet se ka vjedhur me thyerje banesën e shtetases R.S. dhe ka marrë dy telefona celularë dhe vlera monetare.

 

Janë sekuestruar në cilësinë e provave materiale telefona celularë dhe vlera monetare.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës Shkallës Parë Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale”Vjedhja”.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.