Aktualitet

Cigarja po vret shqiptarët! Kush tymos më shumë?

08:16 - 25.08.19 gsh.al

Konsumimi i cigareve është kthyer në një problem serioz për shoqërinë ku ne jetojmë. Shumë persona kanë hasur në probleme të theksuar nga përdorimi i cigareve, ndërsa ata po përballen çdo ditë e më shumë me sëmundje të ndryshme. Shqipëria ka një numër ta lartë të duhanpirësve dhe këtë e faktojnë shifrat e publikuara. Sipas “REL”, vendi ynë ka shkallën më të lartë të vdekjeve tek burrat si pasojë e përdorimit të cigares.

Rekordin për konsumin e cigares për banor e mban Luksemburgu, ndërsa më pas vjen Bjellorusia dhe Maqedonia e Veriut, ku trendi i konsumit shihet gjithmonë në rritje.

46d0eaf2 Dbde 4c08 8b65 Dd2c672dd22a (1)

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.