Aktualitet

Partitë serbe në Kosovë bëhen bashkë, formojnë koalicion parazgjedhor

16:40 - 28.08.19 gsh.al

Partitë opozitare serbe nga Kosova kanë nënshkruar një marrëveshje të përbashkët për të garuar si koalicion në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, që do të mbahen më 6 tetor.Nënshkruesit e marrëveshjes së koalicionit janë: Nenad Rashiç (PDS), Rada Trajkoviç (EPS), Dragisha Miriç (NPK), Sllavisha Petkoviç dhe Branislav Markoviç, ka bërë me dije Partia Demokratike Progresive (PDS).

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.