Horoskopi

Horoskopi i muajit shtator

12:45 - 03.09.19 gsh

Dashi (21 Mars – 20 Prill)Ndërsa fillon shtatori Hëna po kalon tek Dashi në mënyrë të zjarrtë. Kjo ju jep shumë energji për të filluar gjëra të reja dhe të shpreheni në mënyrë krijuese. Lajmi i keq është se Mërkuri ka stacionuar (duket se ka ndaluar së lëvizuri) në shtëpinë tuaj të krijimtarisë, duke irrituar përkohësisht rrjedhën e asaj energjie. Ndërsa kjo nuk do të zgjasë aspak shumë, do t’ju japë një perspektivë se si ndonjëherë përdorni emocionet tuaja. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të mësuar më shumë rreth dorëzimit dhe për t’u sinkronizuar me kohën e Universit. Ky do të jetë një mësim shumë i rëndësishëm në mesin e muajit kur Dielli dhe Marsi (dy planete të fuqishëm për Dashin) bashkohen në shtëpinë tuaj të ambicies dhe drejtimit të jetës. Para kësaj periudhe, merrni kohë të ndiheni me pasion për atë që dëshironi të manifestoni në jetën tuaj.

Demi (20 prill – 21 maj)

Venera është sundimtari i shenjës suaj të Diellit dhe për këtë arsye një planet i fuqishëm për ju këtë muaj. Ndërsa fillon muaji, ajo ndodhet së bashku me Saturnin në shtëpinë tuaj të tretë. Kjo do të jetë një kohë e rëndësishme për çështjet e shtëpive të treta, veçanërisht komunikimin, shkrimin dhe biznesin. Vendosja e Saturnit këtu na lejon të shikojmë motivimin në këto zona. Çfarë dëshironi të komunikoni apo realizoni? Ku po ndaleni në këto zona dhe si mund ta ndryshoni atë? Venusi do të hyjë në shtëpinë tuaj të katërt dhe do të mbetet atje deri në 4 tetor.Përdoreni këtë periudhë për përmirësimin e shtëpisë dhe afrimin me familjen. Kushtojini vëmendje të veçantë fëmijëve. Energjitë e romancës dhe krijimtarisë janë në ajër.

Binjakët (21 maj – 21 qershor)

Theksi këtë muaj është në çështjet e shtëpisë: shtëpia, familja dhe vetja juaj emocionale. Gjërat mund të ndjehen vetëm pak mbytëse në gjysmën e parë të muajit. Sfidat shfaqen ndërsa karma zbulon Plutonin në shtëpinë tuaj të shesheve të marrëdhënieve Mars.Dielli dhe Marsi ndërthuren në shtëpinë tuaj të katërt më 14 shtator duke ofruar një mundësi për përparim ose shkrirje. Kjo është një kohë për të ushqyer veten, për të zgjidhur marrëdhëniet që duhet me ndjeshmëri dhe të jenë me familjen. Mund të ketë pyetje më të thella, bezdisëse rreth karrierës dhe drejtimit të jetës që janë në zemër të zhgënjimit tuaj. Për çfarë keni nevojë në këtë drejtim? Është koha të jesh vërtet i sinqertë me veten tënde, në mënyrë që të arrish përmbushjen që meriton.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Tranziti i Saturnit “Kush jam unë” i shenjës suaj të Diellit merr një fryrje energjike, krijuese nga Dielli, Marsi dhe Jupiteri duke lëvizur nëpër shtëpinë tuaj të tretë të mendjes, komunikimit dhe biznesit. Mendja juaj është pjellore dhe aktive dhe mund t’ju ndihmojë të dilni nga një rutinë krijuese.Ndriçimet ose rregullimet e qëndrimit afër 9 mund të shndërrohen në veprim në gjysmën e dytë të muajit. Shtatori ofron mundësi të mëdha për të bërë miq të rinj, për të promovuar veten, për të reklamuar biznesin tuaj ose për të krijuar një prani në internet.

Luani (22 korrik – 22 gusht)

Ju ndiheni kreativ, të gatshëm për të zbuluar ndonjë talent të ri ose aspekt se kush jeni. Kjo është një kohë e mirë për saktësisht se ndërsa dyert po hapen në punën tuaj ose në fushën tuaj të karrierës. Mos lejoni që ankthi juaj të marrë më të mirën nga ju në fillim të muajit. Kushtojini vëmendje nevojave të familjes dhe shtëpisë në mënyrë që ata të marrin vëmendjen e duhur dhe të vetëdijshme. Financat duhet të jenë mirë, por shmangni rritjen e ngarkesës tuaj të borxhit pa marrë parasysh konsideratën. Më mirë të kurseni për gjëra më të mëdha dhe më të mira përpara.

Virgjëresha (22 Gusht – 22 Shtator)

Gëzuar ditëlindjen! Muaj i fuqishëm astrologjikisht! Planetet që sundojnë të tre shenjat e zjarrit po kalojnë të gjitha përmes Virgjëreshës pranë Diellit tuaj të lindjes. Gjithashtu, Mërkuri, sunduesi i Virgjëreshës, hyn në shenjën tuaj në 10. Më në fund, një Hënë e Re, e mbarë për fillimet e reja, bëhet në Jupiterin e 14-të, dashamirës. Ky do të jetë një provë e mirë për ju. Ju jeni plot me frymëzim, ambicie dhe dëshirë të dëshpëruar për një sens të ri drejtimi. Është koha për të ekuilibruar atë pjesë racionale, analitike nga ju me ndjenjën tuaj, zemrën dhe pasionin për jetën. Thjesht nuk do të mjaftojë për të planifikuar gjërat në mënyrën tuaj të zakonshme metodike. Ju do të duhet të ndjeni këtë energji të mundësisë në mënyrë të dukshme me trupin tuaj.

Peshorja (22 Shtator – 22 Tetor)

Venera dhe Saturni, dy aleatët më të mëdhenj planetarë, fillojnë muajin duke u bashkuar me njëri-tjetrin në shtëpinë tuaj të karrierës, statusit dhe përgjegjësisë. Kjo sugjeron që energjitë e ndryshimit në këto zona – energjitë e vendosura në shkurt dhe mars – janë duke shkuar drejt zgjidhjes në gjashtë deri në tetë javët e ardhshme. Përdoreni këtë herë për të “ndriçuar” me ndjenjën tuaj të përgjegjësive të tepërta. Nëse nuk iu pëlqen puna juaj, atëherë përpiquni të punoni me dashuri. Merrni presionin nga vetja kudo që të keni mundësi. Bëni gjëra rreth shtëpisë për t’ju bërë të ndjeheni më komod dhe të veçantë. Perceptimi juaj për veten dhe çfarë vlerësoni po ndryshoni. Shijoni udhëtimin. Financat mund të tregojnë përmirësim në fund të muajit vetëm në kohë për të blerë vetë dhuratën e ditëlindjes që ju meritoni vërtet.

Akrepi (22 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund t’ju gjejnë ditët e para të shtatorit 2019 pak si të përhumbur. Plutoni, sundimtari i Akrepit dhe Mërkuri sapo janë zhvendosur. Përdorni javën e parë në shtator për të inventarizuar dhe integruar mësimet rreth talenteve, vetëvlerësimit që erdhi gjatë periudhës prill-gusht të rikrijimit. Deri në 11, fokusi juaj do të jetë zhvendosur në punët e njëmbëdhjetë të shtëpive, ku Dielli, Marsi, Mërkuri dhe Jupiteri do të mblidhen. Shtëpia e njëmbëdhjetë është shtëpia e miqve, rrjetëzimi, promovimi i vetvetes, qëllimet ideale, afatgjata dhe paratë e krijuara nga karriera. Ka shumë energji në dispozicion, kështu që kushtojini vëmendje të veçantë këtyre fushave të jetës tuaj. Merrni një kuptim të mirë në idealizmin dhe pritjet tuaja, në mënyrë që të mos prisni rezultatet potencialisht të fuqishme. Ju thjesht nuk mund të ndryshoni njerëz të tjerë. Ndryshoni lentet përmes të cilave i shihni ato duke rregulluar besimet tuaja për veten tuaj.

Shigjetari (21 nëntor – 21 dhjetor)

Optimizmi juaj i zakonshëm mund të jetë pak i sfiduar kur muaji fillon pasi Neptuni dhe Urani – të gjitha retrograde – janë rreshtuar në shtëpitë tuaja të dyta, të treta dhe të katërt të cilat përfaqësojnë vlerat tuaja themelore, mendimet, besimet dhe ndjenjat.Ekzistojnë disa çështje të thella, të cilat kërkojnë vetëdijen tuaj. Frymëzimi dhe motivimi juaj do të vijë mjaft shpejt. Më 14 shtator ka një Hënë të Re që po ndodh i cili është sundimtari i fuqishëm i shenjës tuaj të Diellit. Më 15 Dielli dhe Marsi janë konjuktivë.Këto dy ngjarje të fuqishme zhvillohen në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës, statusit dhe përgjegjësisë.

Bricjapi (21 dhjetor – 20 janar)

Hëna në Dashi të zjarrtë siguron motivim në fillim të muajit dhe na largon nga efektet çorientuese të Mërkurit, Uranit dhe Neptunit. Një shumë e energjisë mund të përqendrohet në mundësinë e marrëdhënieve.Kjo mund të nënkuptojë një shans për romancë për ata që kërkojnë në mënyrë aktive. Për të tjerët kjo nënkupton përqendrimin në marrëdhëniet ekzistuese. Mos i harro mësimet këtu. Do të bënit mirë të ishit më të sinqertë për atë që ju.Mendimet e tua do të ishin të mirëseardhura. Mundësitë për shprehje krijuese janë në një kulm këtë muaj. Lërini të fluturojnë talentet tuaja krijuese. Vizitoni mësuesin tuaj, merrni një punëtori ose lexoni një libër që do t’ju ndihmojë të zhvendosni perceptimin tuaj.

Ujori (20 Janar – 19 Shkurt)

Transferimi i Saturnit në shtëpinë tuaj të gjashtë ju ka përqëndruar shumë këto ditë në qëllimet dhe drejtimin e jetës suaj. Edhe pse javët e fundit i kanë bërë gjërat shumë  të qarta, mos u mundoni. Fuqia transformuese e Diellit, Marsit dhe Jupiterit në shtëpinë tuaj të tetë të ndryshimit mund të jetë shumë zbuluese. 14 dhe 15 do të kristalizojnë shumë gjëra për ju. Shqyrtoni mundësitë dhe prisni me kujdes. Është koha të ndiqni zemrën dhe ndjenjat tuaja! Sinergjia është sekreti për të qenë një bartës i lumtur i Ujit.

Peshqit (19 shkurt – 21 Mars)

Saturni kalon nëpër shkallët e mëvonshme të shtëpisë tuaj të vetë-shprehjes krijuese. Energjitë tuaja krijuese janë në kërkim të rrugës së duhur për të shprehur. Mos nxitoni procesin; merrni kohën tuaj për të gjetur atë që ju bën të ndjeheni mirë. Saturni ju thotë të futeni brenda dhe të gjeni muzën ose motivin që i përshtatet të riut. Ka të ngjarë që disa çështje kanë mbetur të varura që kërkojnë diskutim. Sqaroni me partnerin tuaj atë që funksionon për ju dhe çfarë jo dhe çfarë mund të diskutohet.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.