Bota

Pasi shkatërroi Bahamasin, uragani ‘Dorian’ i drejtohet me egërsi SHBA-ve

09:08 - 05.09.19 Gazeta Shqiptare

Uragani Dorian, i është drejtuar kërcënueshëm me fuqi të shtuara, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pasi shkatërroi Bahamasin dhe la pas 20 të vdekur.
Banorët nga Florida gjatë gjithë rrugës deri në Virxhinia janë duke u paralajmëruar të dëgjojnë këshillat e urgjencës, pasi uragani i kategorisë së tretë po lëviz ngadalë drejt veriut.
Stuhia u dobësua pasi vrau të paktën 20 njerëz në Bahamas, mirë tani po forcohet sërish.
Kryeministri i Bahamasit, Hubert Minnis e quajti uraganin si “një nga krizat më të mëdha kombëtare në historinë e vendit të tij”.
Aktualisht, uragani ka erëra të qëndrueshme me një shpejtës maksimale prej 185 km / orëauto_0_BESTPIX-Bahamas-Relief-Effort-Begins-in-Wake-of-Dorian-Destruction1567664483 auto_0_Bahamas-Relief-Effort-Begins-in-Wake-of-Dorian-Destruction1567664483 auto_0_An-aerial-view-shows-devastation-after-hurricane-Dorian-hit-the-Abaco-Islands1567664482 auto_18083526-7429207-image-a-54_15676485723981567664490 auto_18083516-7429207-image-a-63_15676486081181567664487
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.