Kosova

Haradinaj sërish kryeministër? AAK-PSD propozojnë emrin e tij

09:58 - 07.09.19 gsh

Pas përfundimit të afatit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë në KQZ, ditën e sotme Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate do të prezantojnë sot emrin e përbashkët për kryeministër.Ndonëse nuk ishte surprizë, listës së kandidatëve do t’i prijë kryetari i AAK-së dhe kryeministri ende në detyrë, Ramush Haradinaj. Ditën e sotme, AAK do të mbajë një takim në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, në orën 19:00.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate kanë punuar sëbashku për përpilimin e listës së përbashkët dhe mbrëmë para skadimit të afatit të vendosur në KQZ kanë dorëzuar listën e tyre të përbashkët me kandidatë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.