Horoskopi

Horoskopi i datës 9 Shtator 2019

00:00 - 09.09.19 Gazeta ShqiptareTë pretendosh se gjithçka do të jetë në rregull, nuk është mënyra e duhur për të trajtuar një situatë problematike, përkundrazi gjeni një mënyrë për rregulluar gjërat. Nuk ka asgjë të keqe kur mendoni pozitivisht dhe shpresoni për më të mirën.

Një nga bashkëpunëtorët ose bashkëmoshatarët tuaj do të krijojë një situatë shumë pozitive për ju sot dhe do të jetë një person që nuk e prisnit kurrë. Në sfond shfaqen miqësi të reja dhe tepër interesante.

Ju jeni gati për gjithçka sot dhe askush nuk mund t’ju mposhtë për momentin, kështu që është një moment shumë i mirë për t’u hedhur në qendër të veprimit dhe për të marrë atë që ju takon.

Përgatituni për shumë shpërqendrime gjithë ditës. Lajmi i mirë është se këto shpërqendrime nuk do të jenë domosdoshmërish të këqija. Në fakt, ato ndoshta do t’ju ndihmojnë të fokusoheni te disa probleme të kohëve të fundit në familjen tuaj.

Sjellja konfuze e dikujt që sapo keni njohur po bëhet zhgënjyese. Sot mund të jetë koha për të zbuluar një herë e përgjithmonë atë që po ndodh vërtet veçanërisht në dashuri. Në mënyrë që të ndiheni të sigurt për atë që po bëni, duhet të dini më shumë rreth asaj që po ndodh.

Vetëm sepse dëshironi diçka, nuk do të thotë që duhet ta keni atë. Kjo këshillë vlen edhe për ndonjë investim, i cili mund t’ju duket fitimprurës, por do të rezultojë zhgënjyes. Bëni një studim përpara se të hidhni lekët mbi një projekt.

Ka shumë energji të harxhuar në jetën tuaj dhe kjo duhet të trajtohet sa më shpejt të jetë e mundur. Pse po punoni kaq shumë kur në fund do të dorëzoheni? Përpiquni të zgjidhni një mosmarrëveshje në çift.

Sot do të kënaqeni duke dëgjuar disa thashetheme, të cilat nuk janë të rrezikshme. Sidoqoftë, mund t’ju humbasin kohën për të përfunduar punët tuaja. Në çështjet e dashurisë keni nevojë për më shumë nxitje.

Ju mund të mos i dini të gjitha përgjigjet, edhe pse të tjerët mendojnë të kundërtën. Përpiquni të përmbaheni dhe të mos jeni shumë dogmatikë në këshillat tuaja. Lajme të mira priten në aspektin profesional.

Vizioni juaj për të ardhmen është pak i errët tani, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të përfshiheni nga paniku. Në aspektin ekonomik gjërat nuk duken shume të qëndrueshme. Kujdes me shpenzimet!

 

Pavarësisht nëse e kuptoni ose jo, ju keni krijuar dhe ushqyer një mënyrë jetese shumë unike. Mund të jeni të kënaqur me mënyrën se si janë gjërat aktualisht, por duhet ta mbani veten të hapur për të provuar diçka të re.

Sot disa probleme mund të shfaqen në një nga bashkëpunimet tuaja dhe këto probleme nuk do të jenë të lehta për t’u zgjidhur menjëherë. Mos bëni lëvizje agresive për të ndryshuar situatën, por përpiquni t’i zgjidhni problemet nëpërmjet komunikimit.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.