Kryesore

Pas Komisionit Hetimor reagon Meta: I lumtur që rikonfirmova se do jem President deri në 2022

16:17 - 09.09.19 gsh

Presidenti i vendit Ilir Meta me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se është i lumtur që u kthye në parlament pas një periudhë thuajse 2 vjeçare.Meta thekson se do të jetë në presidencë deri më datë 24 korrik 2022, kur mbaron edhe mandati i tij si president.Statusi i Metës

Shumë i lumtur që m’u dha sot mundësia të kthehem në Parlament pas një mungese gati dy vjeçare, për të rikonfirmuar edhe njëherë se deri në 24 korrik 2022, Institucioni i Presidentit do të jetë një kështjellë e pamposhtur në mbrojtje të Kushtetutës, demokracisë, pluralizmit, interesit kombëtar dhe atij publik, me qëllimin e vetëm anëtarësimin e shpejtë dhe pa vonesa të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.