Kryesore

“Të ftoj për kafe në Presidencë”/ Meta e mbyll me batuta Komisionin Hetimor

12:43 - 09.09.19 gsh

Komisioni Hetimor për Presidentin Meta ka përfunduar me batuta.  Ky i fundit në një mbledhje të Komisionit të Ligjeve që u mbajt për dekretin e Pushtetit Vendor tha se presidenti e ka përsonale me të, por kreu i Shtetit ia ktheu aty për aty në sy duke i thënë se gjithmonë ka qenë i preferuar për të.“Faleminderit që më dhatë mundësinë të rikthehem në Kuvend, një institucion i dashur për mua. Së dyti ju uroj suksese në punën tuaj në të ardhmen, lidhur me këtë cështje s’kam nevoje të vijë ndonjë dëshmitar se veprimet e mia kanë qenë publkie dhe dëshmitar janë të gjithë qytetarët. Nëse ju keni nevojë për ndonjë diokument institucioni i Presidentit është i hapur. E treta ftoj zotin Fino të vijë sa më shpejt në Presidencë të pijë një kafe me Presidentin se jo vetëm që s’kam asgjë personale por vazhdon të mbetet i preferuar”, tha Meta. Nga vendi ku ishte ulur, Presidenti ka marrë përgjigjen e Finos i cili u shpreh: “Patjetër mo”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.