Aktualitet

“Alban Xhillari grabitës i pronave, ja pse u be terror ne Kadastren e Vlorës”/ DENONCIMI

20:15 - 11.09.19 Gazeta Shqiptare

“Grabit bregun e Jalës duke përdorur si mashë famozin Lame dhe emrin e Edvin Hajdutit! Zbulohet shkaku i terrorit të Edvinit në kadastren e Vlorës! Qytetari dixhital akuzon rëndë Xhillarin si grabitës të dhunshëm të brigjeve të Jalës”, shkruan ish kryeministri Berisha, ndërsa më pas publikon edhe mesahzhin e qytetarit digjital.“Z. Berisha Jam nje punjose e kadastres vlore prej nje muaji zyrat e kadastres te vlores jane nen teror dhe nje presion nga drejtusi pergjithshem Artan Lame me kercenime largimesh nga puna dhe detyrim per te dhene doreheqje nga puna e cila pasoj dhe me doreheqjen e dr. Flori Alimadhi, dhe me shkarkimin sot zv.dr Klodjan Troci dhe nje nr te tjere juristash emrat e te cilve priten te vine neser per largim nga puna. E gjithe kjo vetem e vetem per arsye se punjosit e kadastres te gjithe ne bllok kane refuzuar ne menyre te ligjshme zbatimin e nje urdheri flgrant me ligjin qe bene te mundur bllokimin e pronareve te ligjeshem te nje prone te fituar me vendim Gjykate te formes te prere. E gjithe kjo per te farorizuar mashtrusin dhe fallsifikatorin ALBAN XHILLARi i cili nen kercenimin e armeve dhe duke perdor direkt emrin e kryeministrit ka terorizuar gjithe banoret e vunoit dhe ka pervetsuar gjithe bregun e jales. Doktor te lutem na ndihmoni jemi familjar dhe jemi ne halle nga nje ane Artan lamja qe do na heqi buken e femijve per mos zbatimin e urdherit te tij te paligjshem dhe nga ana tjeter burgu nqs do e zbatojm kete urdher, cdo fjal nga keto qe ju kam shkruajtur jane te verifikushme,me besimin te ju per te ruajtur anonimitetin”. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *