Sport

Kukësi “zjarr” për rifillimin e sezonit, shtohen “hallet” për Shpëtim Duron

14:30 - 12.09.19 gsh

Pauza e Kombëtares erdhi si bekim në shtëpinë e verilindorëve, një kohë e mjaftueshme që Shpëtim Duro të punonte qetësisht me grupin, pa presion e kohës dhe ne komoditetin që i dhuron tabela e klasifikimit. Për vetë mënyrën e shpejtë se si u përgatit ky fillim sezoni, kjo periudhë pushimi i ka shërbyer më shumë teknikut kryeqytetas për të dhënë futbollistëve ngarkesën e duhur fizike dhe kohën e mjaftueshme elementëve të ardhur rishtas për tu përshtatur me pjesën tjetër të grupit dhe me filozofinë e trajnerit.Të gjithë lojtarët janë në dispozicion të trajnerit, tashmë Duro duhet të vendos për formacionin bazë, për momentin ky duket shqetësimi i vetëm, pasi disa lojtarë si Kamara kanë shfaqur një formë të admirueshme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE