Politike

“Nuk ka marrëveshje me mollë, pjeshkë, ngjala” Majko: Politika është matematikë, hiqni dorë nga batutat

11:53 - 12.09.19 gsh

“Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger nuk mund të bëjmë marrëveshje” kështu u shpreh sot në seancë plenare, ministri për diasporën Pandeli Majko, ndërsa kërkoi nga opozita në sallë të lerë mënjanë batutat.“Unë e mora fjalën për të bërë një koment për këtë marrëveshje me Kanadanë. Nuk janë marrëveshje të lehta, kanë kosto të madhe, por ajo që doja të nënvizoja… kanë një rëndësi sepse krijohen hapësira ligjore për mbrojtjen e emigranteve tanë.

Për sa i takon marrëveshjes, ne fund fare kjo është një histori qe na takon ne, kostot dhe vlerat do ti fitojmë ne.  Për ju është e rëndësishme që çfarëdolloj marrëveshje që do të diskutohet, jashtë kësaj salle, politika është matematikë do vijë në këtë sallë, duhet vota juaj pa votën tuaj nuk ratifikojmë asgjë. Me mollë, pjeshkë, ngjala, hamburger me ca të doni. Zëvendësuesit në sport kanë bërë historinë, këtë nuk e kanë bërë as me batuta, as sharje, por akte dhe lojë të ndershme”, tha Majko.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE