Aktualitet

PD denoncon: Prona në Shqipëri është vjedhur

18:00 - 12.09.19 Gazeta Shqiptare

Partia Demokratike ka denoncuar përmes ish-deputetes Dhurata Çupi, se prej vitesh prona në Shqipëri është vjedhur e abuzuar sipas projekteve personale të këtyre qeveritareve. “Pas 6 vitesh drejtim, ku me të njëjtin nxitim e gllabërim ndaj pronës publike e kanë trajtuar edhe pronën private të qytetarit, sot u thotë atyre se na duhen tani dhe në vazhdim specialistë të aftë.Kjo qeveri ka 6 vite që nuk trajton asnjë pronë të ish- pronarëve. Nuk mundet sot të përmendet 1 metër katror e trajtuar apo kaluar me të drejtë pronarëve nga agjencia qeveritare”, shkruan Çupi në një status në “FB”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE