Kryesore

Rama një lajm të mirë nga Praga: Jo vetëm mbështetje totale për çeljen e negociatave por edhe…

14:23 - 12.09.19 gsh

Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit në Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave.Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia për çeljen e negociatave por edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv.

“Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik”, shkruan kryeministri Rama i cili ndodhet në samit bashkë me ministrin në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj. Edhe kësaj radhe kryeministri nuk i ka harruar atletet e bardha, ndërsa shfaqet në krahë me kryeministren serbe dhe liderët e tjerë të rajonit.

rama rama 99 rama 9911 rama gezuar rama prage rama pragaa
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CLOSE
CLOSE