Aktualitet

Foto & Video/ Fiket zjarri në Krastë, bashkia e Elbasan kërkon ndëshkimin e autorëve

10:59 - 17.09.19 Gazeta Shqiptare

Fatmir Popja – Pas një beteje të gjatë me flakët sot raportohet se është fikur zjarri në Kodër Krastë te Elbasanit. Por bashkia e Elbasanit nëpërmjet një reagimi zyrtar u kerkon organeve kompetente që te identifikojne, kapin dhe vene para pergjegjesise autoret.Shuarja e zjarrit u arrit vetëm falë një ndërhyrje të shpejtë dhe angazhimi maksimal të forcave zjarrfikëse dhe të gjithë strukturat e tjera të angazhuara në këtē rast ku u arrit vihej nën kontroll të plotë në kohë rekord çdo vatër zjarri në Kodër Krastë.ktasratat ktastatat11 ktastatat kraste
<
>

Tashmë detyrë mbetet angazhimi i institucioneve përgjegjëse për identifikimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve. Të gjitha të dhënat flasin për zjarrvënie të qëllimshme.

Nuk mund të tolerohet të humbasim pyjet tona, qoftë nga pakujdesia, apo më keq akoma, nga zjarrvëniet e qëllimshme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.