BLUETOOTH

Prindërit VIP rrëfejnë emocionet teksa përcjellin fëmijët për në shkollë

14:20 - 17.09.19 Gazeta Shqiptare

Egla Xhemali – Ditët kur ‘Instagram’-i bëhet më i bukur janë pikërisht kur personazhet e njohur postojnë foto me të vegjlit e tyre dhe zakonisht kjo ndodh gjatë festive të ndryshme, por sidomos në ditën e parë të kopshtit/shkollës. Dje më 16 shtator nis një vit i ri shkollor dhe nuk janë të paktë vogëlushët që pas pushimeve i janë rikthyer bankave apo edhe më bukur, për ata që e kanë emocionin më të veçantë sepse bëhen pjesë e rrugëtimit të dijes për herë të parë. Dedikimet e prindërve VIP janë njëra më e bukur se tjetra dhe s’kishte si të ndodhte ndryshe teksa bashkë me të vegjlit e tyre kanë pozuar përbri shkollave dhe kopshteve, të buzëqeshur por edhe të përlotur. Më poshtë do t’ju tregojmë disa prej tyre:Hueyda El Saed shkruan: Dita e parë e shkollës! Gabrieli është i gëzuar, ndërsa mua më kapi një ankth saqë kur u fut në klasë rrija si statujë dhe e shihja. Në një moment u hutova aq shumë sa u futa në klasën e tij dhe e pyeta “Gabrieli ku e le çantën?” Ndërkohë që çantën e tij e kisha unë në dorë.. (qesh)Koha kalon aq shpejt saqë unë e kuptoj këtë, teksa shoh Gabrielin të rritet e të më thotë “Mami mjaft më puthe!”

Blerina (bashkëshortja e të ndjerit Doktor Flori)
“Kaltrina në shkollë e Dani në kopsht. Vit të mbarë e suksese kalamaja!”- ka shkruar Blerina. Në foto duket vajza bukuroshe mjaft e qeshur teksa rrok në një përqafim të ngrohtë të vëllain Danielin.

Blendi Salaj, gjithashtu, ka postur në llogarinë e tij në ‘Instagram’ një foto me të birin, Brian, ku duken mjaft optimist për këtë vit shkollor. “Dita e parë e klasës së tretë dhe dritë e diturisë…”- shkruan gazetari bashkëngjitur fotos.

69990457_932594443751661_9203265387976720384_n 70126665_737990593312483_3486246081107329024_n 70258926_856292968101131_5260081361200349184_n 70277693_608040939600707_6584787066427539456_n 70373067_496685921110227_2259393040986669056_n 70614845_754971791629596_9052393915696545792_n 70845466_364396747778321_244457461040283648_n 71139516_535581497215887_4589814820890476544_n
<
>

Urimeve për vitin shkollor nuk mund t’u mungonte as Fiori Dardha, që ka shoqëruar djalin, Abel në ditën e parë të shkollës ” Në ditën e parë të shkollë me nënën, mamin, se babi nuk gjeti vend ku të parkonte dhe priti në makinë. Qoftë një vit i mbarë shkollor! Nxënësve u dhëntë durim!”- shkruan Dardha në urimin e saj.
Jonida Aliçkolli uron po ashtu për vitin e ri shkollor. ” Mia sot filloi parashkollorin. E di është në të njëjtin kopsht, është e njëjta derë që e përcjellim që kur ishte 2 vjeçe, por kjo nuk më pengoi të përlotem. Keq e kam punën me emocionet. Nënat më kuptojnë shumë mirë se ç’dua të them! Të dua shumë Miushe! Suksese në çdo hap e zgjedhje që do bësh në jetë!”

Ingrit Gjoni ka uruar në një formë të veçantë këtë fillim të vitit shkollor. Ajo e ka shoqëruar të birin për te klasa e ndërkohë e ka fokusuar mirë këtë moment për ta pasur kujtim e për ta ndarë në llogarinë e saj të ‘Instagrami’-t me fansat e saj. I biri duket mjaft i lumtur, teksa ecën drejt klasës.

Me lule në duar dhe të buzëqeshura. Kështu ka nisur dita për dy vajzat e Ermira Caushollit. Gazetarja ka një urim të veçantë për të bijat. “Filloi shkolla. Dianai në klasë të parë e Luna në klasë të nëntë. Suksese zemrat e mia! Mos harroni, dituria është pasuria më e madhe!”

Ardit Gjebrea përmes një forme mjaft të bukur ka uruar fillimin e vitit shkollor. Moderatori ka postuar foton e Anës dhe falënderimin e saj për prindërit. “Shumë faleminderit që më shoqëruat sot në shkollë. Ju dua shumë!”

Edhe vajza bukuroshe e Sokol Ballës ka marrë një urim të veçantë nga i ati për fillimin e vitit shkollor. Balla shkruan: “Dikush shkoi në shkollë sot dhe e zbukuroi atë më shumë se lulet”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.