Bota

Foton me duar dhe fytyrë të nxirë, kryeministri kanadez kërkon falje

15:31 - 19.09.19 gsh

Në një foto të publikuar nga “Revista Time” kryeministri kanadez Justin Trudeau shfaqet me fytyrën dhe duart e lyera në të zezë, gjatë një feste shkolle rreth dy dekada më parë.Kryeministri kanadez është shprehur se I “vjen tmerrësisht keq” për veprimin e tij. Trudeu sqaroi se ishte veshur me kostumin e Aladinit në një mbrëmje të qujtur “Netët arabe”. “Marr përgjegjësi të plotë për veprimet e mia.Nuk duheta ta kisha bërë”-u shpreh ai. Fotoja konsiderohet politikisht turpëse,madje dhe ofendues  kundër afro-amerikanëve. Ndërkohë vlen për tu përmendur që një incident tjetër të ngjashëm I ka ndhur kryeministrit në një shoë talentësh.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.