Aktualitet

44 vetë! – Rritet numri i plagosurve në Spitalin Ushtarak/ Dyndje mjekësh në ndihmë të kolegëve

18:09 - 21.09.19 Gazeta Shqiptare

Gazetari i “News 24”, Erjon Skëndaj raporton se në spitalin Ushtarak janë shtruar deri tani 44 persona të plagosur nga pasojat e tërmetit. Fatmirësisht, askush nuk ka humbur jetën. KA të plagosur me dëmtime në gjymtyrë ndërkohë që mjekët janë në emergjencë. Po kështu, mjaft mjekë janë solidarizuar duke shkuar në spitalin Ushtarak në ndihmë të kolegëve.Të gjithë të plagosurit janë nga zona Durrës-Tiranë. Tërmeti 5.8 shkallë Rihter që goditi Shqipërinë është më i forti i 30 viteve të fundit dhe e pati epiqendrën tek Kepi i Rodonit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.