Aktualitet

FOTO/ Pallatet e reja nuk i shpëtojnë tërmetit, pamjet e dëmtimit. Numri i të plagosurve rritet në 52

18:31 - 21.09.19 Gazeta Shqiptare

Gazetari Erjon Skëndaj raporton se në spitalin Ushtarak janë shtruar deri tani 52 persona të plagosur nga pasojat e tërmetit. Fatmirësisht, askush nuk ka humbur jetën. Ka të plagosur me dëmtime në gjymtyrë ndërkohë që mjekët janë në emergjencë.Të gjithë të plagosurit janë nga zona Durrës-Tiranë. Tërmeti 5.8 shkallë Rihter që goditi Shqipërinë është më i forti i 30 viteve të fundit dhe e pati epiqendrën tek Kepi i Rodonit.

Ndërkohë, edhe pallatet luksoze në Tiranë nuk i kanë shpëtuar pasojave të tërmetit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.