Politike

Me gishtin ngritur e në siklet, gjuha e trupit “tradhtoi” Tahirin në konferencë

12:42 - 21.09.19 gsh

Saimir Tahiri është shfaqur i buzëqeshur sot rreth mesditës ku dhe kishte lajmëruar konferencën e tij për shtyp, ku do të fliste për të vërtetat e tij. Që në hyrje të ambienteve ku do të mbahej konferenca, ish-ministri është shfaqur i qetë dhe i qeshur, teksa ka takuar mbështetësit e tij, por edhe gazetarët që ishin aty.Përgjatë konferencë, ai nuk ka ngurruar ti përgjigjet pyetjeve, ndonëse nuk ka preferuar as këtë herë të jap emra. Herë me gishtin tregues ngritur, e herë në siklet, Tahiri për rreth një orë ka folur përpara kamera. Ndryshe nga sa është shfaqur në sallën e gjyqit, në tension e gati sytë me lot, këtë herë ish-ministri shfaqej i relaksuar, por herë herë edhe me tone të larta, duke mos e fshehur nervozizmin. Më poshtë po ju sjellim disa nga momentet ku gjuha e trupit “e ka tradhtuar”, komunikimin e tij të kujdesshëm.

tahiriri11 tahirime gisht tahiri tregon trahiri flet tahiriii111 tahiri me dore tahiri qesh tahhiririi me duar tahiororor tahiri mendohet qesh tahiriii
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.