Aktualitet

Tre misione gjatë natës, anija Orik shpëton 111 emigrantë në detin Egje

09:42 - 21.09.19 gsh

Natë intensive për anijen shqiptare Oriku dhe ekuipazhin e saj me mision në detin Egje.Mësohet se 111 emigrantë sirianë, irakenë e palestinezë u shpëtuan në 3 operacione të ndryshme brenda pak orësh, gjatë mbrëmjes së djeshme në ujërat mes Turqisë dhe Greqisë.Lajmi është bërë i ditur nga vet ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Xhçka pohon se emigrantët, të cilët lundronin në 2 gomone dhe 1 skaf, iu dorëzuan Rojës Bregdetare turke.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.