20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 1 Tetor 1999/ Ambasadat braktisin Kuvendin e Berishës. Doris Pack: PD ka mashtruar me delegatët e EDU

07:00 - 01.10.19 Gazeta Shqiptare

Ambasadat braktisin Kuvendin e Berishës. Doris Pack: PD ka mashtruar me delegatët e EDU

• Pollo: Nuk ndërtohet Partia Demokratike me spiunë servilë dhe as me ata që në pranverën e 1997 u  vunë pushkën te koka dhe u thanë ngre tre gishta e therrit kundër Berishës, ata pranuan.

• Berisha: Ne do ta bëjmë vendin me një Kushtetutë qe do t’i japë vendit institucionet e shtetit ligjor dhe jo klanor, që do t’i shkrijë në një vlerat demokratike me interesat kombëtare të shqiptarëve.

• Doris Pack: I dërguari i ‘Forca Italia’ nuk ka thënë të vërtetën sikurse partia e tij as nuk është anëtare e Internacionales. Mandatin e kam unë si anëtare e byrosë dhe zoti Arens më dërgoi mua.

PD nuk bëhet me spiunë e servilë, u është përgjigjur Pollo sharjeve të mitingashëve që kërkonin t’i ndërprisnin diskutimin që mbajti ai në seancën e pasdites. Ish-nënkryetari i PD shpjegoi dhe njëher shkaqet se përse tërhoqi kandidaturën dhe pohoi se është i gatshëm të pranojë çdo vendim  të Kuvendit që e zgjedh në strukturat drejtuese apo e lë një anëtar i thjesht të PD. “Do kandidoj për Këshillin Kombëtar të PD”, pohoi Pollo.  • “Darka e të marrëve” sot në Akademi ju pret Ndrenika dhe Trebicka

“Darka e të marrëve”  ka dhënë dje në sallën e Akademisë së Arteve parapremierën ose sië quhet ndrsyshe provën gjenerale. Robert Ndrenika dhe Roland Trebicka dy gjigandët e interpretimit në një binom të mrekullueshëm.

  • Dossier/ Kadri Hoxha, rebeli i parë komunist

  • Në Japoni / Incident bërthamor panik në botë

insdex isndex index
<
>

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.