20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 2 Tetor 1999/ Makarona me miza për policët

07:00 - 02.10.19 Gazeta Shqiptare

Makarona me miza për policëtNdihmat i dha ministria

Iventarët vonojnë për javë të tëra tetë kontenierët e destinuar për familjet e policëve të vrarë.Mbeten nga koha e kosovarëve u shpërndanë dje.

Ndihma të skaduara për policinë. Ushqimet e destinuar për kosovarët janë dhuruar nga misioni “Ylberi” si ndihmë për familjet e policëve të vrarë, por ndërsa kanë hapur pakot ata kanë gjetur makarona të mbushura me miza apo ushqime që u kish kaluar data e skadencës.

 

  • Berisha fiton me 85.7 përqind

Pollon e flakin edhe nga Këshilli Kombëtar

 “Përjashtimi nuk më befason, pasi për këtë duhet të shpreheshin të gjithë anëtarët e PD-së dhe jo vetëm një sallë që ka përbërje të caktuar dhe është nën një ndikim të caktuar.

 

  • Ceka: Erdhi Nano, ika unë

Të vegjlit pazar me rivalët e PS

Fitorja e Majkos do të privilegjonte Cekën në radhët e partive të koalicionit, i cili do të merrte postin e dyshit të qeverisë.

2 tetor 2 tetor3
<
>

 

  • Zhgënjimi i madh i Strasburgut

KE: U lodhëm me Shqipërinë

Kur me 1995 Shqipëria u pranua anëtare me të drejta të plota në Këshillin e Europës, për një organizëm që si parim të funksionimit të tij ka nivelin e demokracisë së vendeve anëtare ekulibrin e institucioneve shtetërore dhe funskionimin e të drejtave të njeriut, natyrisht që respektimi i këtyre parimeve urohej dhe ishte i prishshëm edhe për vendin më të varfër dhe demokracinë më të re në Kontinent.

 

  • Ferrari pranë titullit

Shumakeri: Kam besim te makina e kuqe

 

  • Dossier 

    600 nazistë luftuan krah partizanëve

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.