20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 3 Tetor 1999 / Raprezalje ne Lazarat

07:00 - 03.10.19 Gazeta Shqiptare

• Arrestohen 7 vetëRaprezalje në Lazarat

Morën peng njeriun e konsullatës

Në 10 mars të këtij viti tre persona të maskuar kanë rrëmbyer në fshatin Derviçan, Foto Lolin punonjësin e Konsullatës greke të Gjirokastrës. Banori i Finiqit të Sarandës së bashku me vëllain e tij punonte dhe në linjën e një trageti e në këetë mënyre njihej si një njeri në gjendje të mirë ekonomike. Gjë që i ka shtyrë grabitësit të kerkojnë nje shumë prej 20 milionë dhrahmish në këmbim të jetës së Lolit.

 

  • Flet ushtari që sillte gjah

“Unë me Mehmet Shehun për derra të egër”

 

  • Viti 1939. Amerikani Sulzeberger na bën autopsinë

“Unë e pashë Hamletin në vendin e Shqiponjave

 

  • Frikë dhe alarm

Sërish Elbasani: Lind një foshnje me 4 veshë

Tjeter çudi në maternitetin e Elbasanit. Një fëmijë i përçudnuar ka dalë në dritë dje pasdite. Me kokë te shtypur me  të vogël se normalja, me dy veshë të tjerë përveç atyre të zakonshmëve dhe një pjesë e trurit I varej jashtë kokës. Vajza e lindur në orën 15 45 nga Fatmira Sinani është fëmija i tretë në këtë familje.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.