20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 7 Tetor 1999/ Truprojat non-grata në Kongresin e PS

07:00 - 07.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Sot vota për statusin e Nanos

Majko: Raportin  nuk e kam gatiTruprojat non-grata në Kongresin e PS

 

 

  • Dossier

Toçi nga Shqipëria që sfidoi Duçen

 

  • Greqi-Shqipëri 2:0

Kombëtarja shuhet në 10 sekonda

 

  • Antropologu zviceran Pitard

“Jeni autoktonë falë kafkave tuaja

 

• Editorial nga Arian Çani

Kopilët e bazës

E paparashikueshme madje e rrallë në historinë e fushatave partiake në Shqipëri, kjo që po ndodh aktualisht në Partinë Socialiste.

“Eshtë e sigurtë që fiton Nano, kemi informacion të sakte për të gjithë delegatët që do votojnë për ish-kryetarin”, këto fjalë i dëgjon gjithandej nëpër ambiente të shumta pro-Nano…

Ne e dimë më mirë se kushdo që Nano nuk ka gjë në vijë, ne jemi në pushtet dhe të dhënat tona janë të sakta”, mbërrijne ndërkohë deklaratat e njerëzve dhe krerëve socialiste që mbeshtesin Majkon. E pabesueshme , madje politikisht e mrekullueshme është sendërtuar propaganda e dy rivalëve. Ajo është e përkryer, shembullore entuziaste dhe tepër optimiste.

Të betuarit e Nanos i japin atij 70 për qind të votimeve në Kongres. E njëjta skemë e shpalosur edhe nga njerëzit e Majkos: “Mbi 70 për qind të thonë me bindje, “I merr patjetër Kryeministri”.

 

 

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.