Sport

Milan ka trajner një interist, Interi një juventin, Juve një napolitan dhe Napoli një milanist

21:57 - 08.10.19 Gazeta Shqiptare

Faqja humoristike në “Facebook” e quajtur “Gli Autogol”, e cila trajton tema të sportit, ka bërë një konstatim interesant, por të vërtetë. Konkretisht, me emërimin e Stefano Piolit si trajner i Milanit, ka ndodhur diçka e çudtishme.Pioli ka deklaruar 3 vite me parë që është tifoz me Interin dhe për këtë, sot, tifozët e Milanit nuk kanë qenë dakord me emërimin e tij.

Megjithatë, kombinacioni interesant është ky: Milani ka trajner një tifoz të Interit, Interi ka trajner një tifoz të Juventusit (Antonio Conte), Juve ka trajner një tifoz të Napolit (Mauricio Sarri) dhe Napoli ka trajner një tifoz të Milanit (Karlo Ançeloti).

Rreth vicioz perfekt, s’ke ç’thua.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.