Sport

Priti gjatë, ish-trajneri i Kombëtares shqiptare drejt stolit të Serie A

17:33 - 08.10.19 Gazeta Shqiptare

Rezultatet e këqija të Sampdoriës i kushtuan stolin teknikut Eusebio Di Francesco, dhe tani gara për stolin e ekipit nga Genova është hapur.Edhe pse emra si Luigi Di Biagio por edhe ish-trajneri i Milanit Gennaro Gattuso përfliten si kandidatë të mundshëm, në orët e fundit ka dalë fuqishëm emri i ish-trajnerit të Kombëtares shqiptare, italianit (me pasaportë shqiptare për meritat e padiskutueshme gjatë fushatës të Euro 2016), Gianni De Biasi.

Sipas burimeve të Gazzetta dello Sport, 63-vjeçari nga Treviso është emri më i mundshëm për të çuar një ekip si Sampdoria në pozicione më të qeta në klasifikim.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.