Sport

Luajnë me Bayern Munich, cilës kombëtare do t´u bashkohen dy futbollistët shqiptar

12:34 - 09.10.19 gsh

19-vjeçari  shqiptar Marvin Çuni i cili luan me U-19 e Mynihut dhe Leon Dajaku që bën pjesë në ekipin e dytë të Bayernit kanë marrë ftesë nga kombëtare të ndryshme që t´ iu bashkangjiten.Shumë futbollistë kanë lënë ekipet ku kanë qënë për t´ju bashkuar ekipeve të tjera.

Kjo ka ndodhur dhe me dy lojtarët shqiptarë, të cilët do t´u bashkohen dy kombëtareve të ndryshme.

Futbollisti Marvin Çuni I cili luante me U-19 e Mynihut, tashmë do të luaj me kombëtaren shqiptare U-19. Po ashtu dhe Leon Dajaku që bënte pjesë në ekipin e dytë të Bayernit, tashmë do të luaj me kombëtaren e Gjermanisë U-19.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.