20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 10 Tetor 1999/ Çfarë thanë Nano e Majko në Kongresin e famshëm të ’99

07:00 - 10.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Radiografia e 2 fjalimeve në kompjuter: Gazeta zbulon se …

Ja fjalët që nuk thanë Majko e Nano

Nano ka thënë 30 herë fjalën Berisha dhe vetëm 1 herë fjalën dritat. Majko ka thënë 18 fjalën reformë dhe asnjë herë fjalën papunësi…  Vëreni sa herë janë përmendur nga secili 20 fjalët kyç që shqetësojnë Shqipërinë  • 20 termat politike që shqiptuan në fjalimet e ture rivalët për postin e kryetari

Fjalët kyç që përdorën kundërshtarët

Çfarë shqetëson më shumë Nanon dhe Majkon

(Shkrim nga Ilir Babaramo)

Fjalimet e politikanëve mund të zhvishen disi nga retorika. Pak a shumë ky ka qenë synimi i një investigimi që është përpjekur të bëjë Gazeta, jane futur në kompjuter dy fjalimet: Ai i Majkos dhe ai i Nanos për të parë sa herë i ka përdorur secili 20 fjalët kyç të politikës aktuale shqiptare. Qëllimi është fare i thjeshtë. Të zbulohet në një farë mase  së çfarë i shqetëson më shumë dhe cilat janë vizionet politike të dy rivalëve që kërkojnë të marrin drejtimin e partisë më të madhe që qeveris vendin.

Nuk ishte e vështirë të dallojë së fjalimi i zgjatur që Nano mbajti, sapo Majko lexoi raportin në emër të KPD, nuk ishte gjë tjetër veçse një raport paralel i lexuar si rival per kryetar. Te dy janë përpjekur të analizojnë gjithçka dhe të vizatojnë fytyrën që do të ketë PS nëse fiton secili prej tyre.

 

  • Dossier

Loro Kovaçi, ana e panjohur e aktorit

 

  • Rehabilitimi

Manastiri shqiptar ku mbyllen prostitutat

 

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.