Aktualitet

Dinamika e ngjarjes/ Vajza thirri ish-të dashurin në banesë për ta sqaruar, Haxholli shkoi me kallashnikov (video)

09:22 - 10.10.19 gsh

Dritan Haxholli ka pasur një lidhje dashurie me M. Q. Prej disa javesh ata ishin ndare por kjo nuk pranohej nga Haxholli, i cili e shqetesonte here pas here vajzen ne telefon dhe ne banese. E njejta gje ka ndodhur edhe mesnaten duke u gedhire e enjtja. Haxholli ka marre vajzen ne telefon dhe i ka thene se ajo nese ndahet nga ai nuk do te jetoje e qete. Vajza e ka ftuar Haxhollin ne banese per tu sqaruar. Ne banese vajza ka thirrur mikun e saj Bledar Tocin i cili i kishte ofruar ndihme se do i zgjidhte konfliktin me ish te dashurin.Ne banesen e vajzes ishin edhe 2 persona te tjere. Miq dhe fqinje te vajzes. Ne momentin kur Haxholli eshte futur ne banese i armatosur me kallashnikov para tij ka dale polici i burgjeve Bledar Toci dhe ka tentuar ta ndale por Haxholli e ka qelluar duke e plagosur. Ne keto kushte polici ka nxjerre armen e sherbimit pistolete dhe ka qelluar ne drejtim te haxhollit duke e lene te vdekur.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.