Horoskopi

Horoskopi i datës 10 Tetor 2019

00:00 - 10.10.19 Gazeta ShqiptareKeni punuar shumë gjatë kësaj periudhe dhe keni dhënë rezultate, të cilat nuk mund të kalojnë pa u vënë re. Nuk përjashtohet mundësia që t’ju vijnë komplimente apo vlerësime, por edhe një moment fame. Kjo do të ndikojnë në rritjen e besimit te vetja.

Gjithçka do të shkojë mirë për ju, dashuria, paratë dhe karriera. Megjithatë, ju ende keni qëllime të tjera. Sot ka gjasa që të mendoni më shumë rreth çështjeve shpirtërore. Do të vendoseni përballë dy zgjedhjeve. Mos nxitoni për të marrë një vendim.

Ekziston mundësia të përfshiheni në një projekt të ri, i cili pritet të ndikojë mjaft mirë në gjendjen tuaj financiare. Deri tani keni ecur mirë dhe kështu ka gjasa të vijoni edhe më tej. Do të jeni në kërkim të mënyrave për të pasur gjithnjë një gjendje të qëndrueshme financiare.

Një event social, ku mund të përfshihen miq dhe njerëz të biznesit mund t’ju sjellin ide të reja dhe mund t’ju çojë drejt një rruge të re. Qëllimet tuaja shpirtërore dhe materiale mund të vihen në diskutim dhe do të hapni sytë ndaj mundësive që nuk i keni vënë re deri tani.

Do të ndiheni të fortë dhe plot energji. Sensi për aventurë do të jetë i lartë. Mund të jeni duke menduar mundësinë e një pushimi mjaft interesant, si për shembull kamping. Në fakt, kjo do të ishte një ide mjaft e mirë.

Nëse do të përfshiheni më shumë në jetën e partnerit/partneres suaj, do t’ju bëjë të ndiheni më pranë njëri-tjetrit. Marrëdhënia juaj mund të përforcohet përmes rritjes së komunikimit, duke ndarë ëndrrat, qëllimet dhe idealet.

Do të ndiheni të lumtur teksa jeta juaj personale dhe profesionale po shkon më së miri. Dikush mund t’ju vizitojë gjatë kësaj të enjteje. Meditimi mund t’ju sjellë frymëzim për projekte të reja dhe duhet të kaloni më shumë kohë duke shkruar rreth ideve tuaja.

Mund të ndiheni konfuz gjatë kësaj të mërkure, ndaj këshillohet që të mendoni qetësisht rreth ndjenjave tuaja. Një person duket se ndjen nevojën për praninë tuaj. Rekomandohet të mos refuzoni ftesat që mund t’ju vijnë sot.

Disa telefonata dhe letra interesante mund t’ju vijnë sot. Ka gjasa të organizoheni në grup sot dhe të kryeni aktivitete të ndryshme, duke ua bërë ditën krejtësisht ndryshe nga rutina e zakonshme. Të martuarit e kësaj shenje mund të përballen me debat në familje për shkak të neglizhencës së partnerit/partneres suaj.

Ka gjasa që ana juaj financiare t’ju shkojë mjaft mirë, çka do të jetë rezultat i përpjekjeve tuaja të shumta. Ka gjasa që kohën e lirë sot ta kaloni në pazar, duke menduar se e meritoni një shpërblim të tillë.

 

Ekziston mundësia që të mos ndiheni energjikë si ditët e tjera. Do të dëshironi që menjëherë pas pune, të shkoni në shtëpi, duke refuzuar ftesat për të dalë pasdite. Merrni kohën që ju duhet për t’u çlodhur, pasi kjo do t’ju ndikojë mirë si fizikisht, ashtu edhe psikologjikisht.

Të lindurit e kësaj shenje do të mendojnë sot rreth mundësisë së partneritetit në biznes me një prej miqve tuaj. Është koha e duhur të veproni duke u përpjekur maksimalisht ta realizoni këtë. Sa i përket anës personale, ekziston mundësia e një skene xhelozie nga partneri/partnerja juaj.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.