Kosova

Koalicion me LDK/ Albin Kurti takon Vjosa Osmanin

13:17 - 10.10.19 gsh

Kryetari i partisë Vetëvendosja Albin Kurti, fitues i zgjedhjeve parlamentare të  mbajtura ditën e dielë në Kosovë, gjatë një takimi me krerët e LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre Vjosa Osmani, ka thënë para mediave ‘’Ky është fillimi i qeverisjes së re, po punojmë për koalicion qeveritar që do ta lirojë shtetin nga e keqja’’. Në ditët në vijim pritet që të krijohet koalicioni që do të drejtojë Kosovës. Ashtu si ka deklaruar edhe më herët, LDK dhe VV do të jenë së bashku në koalicion 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.