Politike

“Shengeni Ballkanik realiteti deri në fund të 2021”/Rama: Historia na ka lënë mbrapa

12:45 - 10.10.19 gsh

Gjatë vizitës së tij në Serbi, kryeministri Rama ka deklaruar se Shengeni Ballkanin do të bëhet realitet deri në 2021. Deklarata u bë gjatë një konference të përbashkët me presidentin Aleksandër Vucic dhe kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev. Në samitin për ‘Minishengenin Ballkanik ‘ në Novi Sad, kryeministri Rama dha një mesazh të qartë se “Historia na ka lënë mbrapa” Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev u shpreh se “Duhet të bashkpunojmë në të gjitha fushat. Vendet e Ballkanit Perëndimorë të marrin fatin në duat e tyre”. Të tre liderat ballkanik kanë rënë dakort që të takohen sërish në Ohër. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.