20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 14 Tetor 1999/ Meta: Votimi u manipulua

07:00 - 14.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Kërcënimi: Kujdes me FRESSH

Nano kërkon çelesat e sekretarëve të PSMeta: Votimi u manipulua

 

  • Dossier

“Si u ekzekutua babai im, Koço Theodhosi”

 

  • Të burgosurit e Kosenit

Kështu jeton Nehati në “Kështjellë”

“Gjenerali” shijon supën e burgut bashkë me Kateshin, njerëzit e Mandelës dhe bandën e Lushnjes. Dy rrethime policësh dhe një sërë civilësh ruajnë ‘Të fortët”. 34 te prangosurit ushqehen njësoj si policët që i ruajnë. Në pritje të gjykimit ata kalojnë orët në qelitë e ftohta të komisariatit që i arrestoi.

 

  • Betejë në det kapen 10 skafistë

Shqiptarë dhe italianë në operacion: Sekuestrohen 5 gomone, sprapsen 27.

Kapet 48 kg droge dhe kthehen 250 klandestinë

 

  • Koment

Kryetari Nano duke pritur “Fushenë” në PS

Shkrim nga Shpëtim Nazarko

Nga të gjithë rikthimet në pushtet historikisht më i lavdishmi konisderohet ndoshta rikthimi i Napoleonit. Por në rikthimin e tij ka një skenë, në të cilën pothuajse janë dakort të gjithë biografët. Kur Napoleoni doli ditën e parë për të parë turmën e festusve të fitimit të tij u tmerrua. Të gjithë marshallët e vjetër mungonin. Kishin vdekur ose nuk ishin më në anën e tij. Vetëm në darkë vonë thonë historianët – mbërriti i lodhur Fusheja. Kjo përshtypje të shkaktohej menjëherë sapo shikoje një konferencë për shtyp të Nanos disa ditë para Kongresit.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.