Sport

Shqipëria “bombardon” Moldavinë në 45 minuta, shënojnë Cikalleshi, Bare dhe Trashi

21:38 - 14.10.19 Gazeta Shqiptare

Shqipëria po shkërmoq Moldavinë në Kishinau, teksa Lorenc Trashi ka trefishuar shifrat me një diagonale të rreptë, duke mposhtur Koshelev në shtyllën e dytë.Kuqezinjtë kanë materializuar dominimin e tyre ndaj vendasve, duke u shpërblyer me një gol të rëndësishëm edhe për objektivin e radhës, vendin e tretë në grupin H. Vetëm pas 12 minutash, Shqipëria shënoi golin e radhës ndaj Moldavisë, falë Bare në minutën e 34′.

Super-asist i Gjasulës nga mesfusha dhe gafa amatoreske e portierit shndërrohet në dhuratë për Keidi Bare me portën bosh, duke dërguar topin në rrjetë, 0-2 për Shqipërinë. Ndërsa e papritura ka ardhur nga Trashi në minutën e 40′, duke e çuar rezultatin në 0-3 në këtë pjesë të parë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.