20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 15 Tetor 1999/ Si e vranë kapon e Veriut

07:00 - 15.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Ekzekutohet Jonuz Hyka

Hakmarrje apo aferë armësh në Kosovën

Si e vranë kapon e Veriut 

  • Me koncension

Amerikanët marrin bakrin shqiptar

 

  • Si përkrahës të Nanos

Poçi shkarkon drejtorin e SHIR-it

 

  • Takim 90 minuta

Nano Meta kompromisi ende larg

Nano: “Sot mësova edhe për sensibilitete të tjera serioze”

Lidhur jo thjesht me numërimin e votave, por edhe për rezultatin e votimit kundrejt një norme statutore

 

  • Reportazh

Qyteti “Studenti” 20 ditë pa ujë

 

  • Policia nga Bari

Bilanci ’99, 90 mijë refugjatë në Itali

Këtë vit, skafistët kanë pasur katër herë me shumë punë se gjatë vitit të kaluar dhe po kaq edhe kundrejt ’97-ës. Nga të gjithë ata që kane zbarkuar në mënyrë klandestine në brigjet e Pulias, policia italiane ka mundur të kapë që nga janari e deri tani diçka me pak se 90 mijë persona.

Gjatë 12 muajve të 1998-ës, që u konsiderua një vit “boom” i emigrimit ilegal, në brigjet e Italisë jugore mbërritën 25 mijë persona, po aq sa pas rënies.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.