20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 16 Tetor 1999/ Flet shefi i SHIR-it: 200 mijë USD për postin tim

07:00 - 16.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Asnjë koment

Majko – Nano, fryhen akujt në festën e Vlorës

  • Flet shefi i SHIR-it

Sofokli Duka: Ja pse më shkarkuan. Njerëzit e qeveritarëve ishin gati të paguanin“200 mijë USD për postin tim”

Shkrim nga Artan Hoxha

Doktori i Shkencave Sofokli Duka, i sapoliruar nga detyra e Drejtorit të Sherbimit Informativ në Ministrinë e Rendit me një motivacion të dyshimtë nga ministri Poçi ka pranuar dje të prononcohet për “GAZETA SHQIPTARE”. Duka është ndër të paktët kuadër të dikasterit blu që mban mbi shpinë një doktorature të tillë dhe gëzon një reputacion të madh mes ushtarakëve të ministrisë së Rendit.

 

  • Tani te Publimedia

Ndrenika braktis Teatrin Kombëtar

Aktori i madh që ka një jetë të tërë në skenën e institucionit shtetëror largohet

Ai që nga dita e sotme ka filluar marrëdhëniet kontraktuale me Teatrin Privat Publimedia. Agim Xhafka dhe Dritan Kaba duket se nuk kanë sosur në grumbullimin e vlerave primare të skenës shqiptare.

 

  • Në rrethin e Shkodrës, Reç quhet fshati i harruar prej 5 vjetësh pa mjek, pa shkollë dhe pa drita

Moçali ku rrojnë të mjerë 508 familje shqiptare

 

  • Në Berat e Fier

Festë për 91- vjetorin e Enverit

Berati feston përvjetorin e Enver Hoxhës. Të njëjtën gjë e kanë bërë edhe komunistët e Fierit. Komunistët beratas kanë kremtuar dje 90-vjetorin e lindjes së ish–kreut të Shqipërisë për 50 vjet. Gjithashtu ata janë mbledhur edhe për 55-vjetorin e krijimit në Berat të qeverisë së parë Demokratike, më 22 Tetor 1944. Në takimin e organizuar për këtë qëllim nga Komiteti Qarkor i  Partisë Komuniste…

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.