Aktualitet

Lirohen Klevis Balliu dhe 9 protestuesit e Unazës së Re

11:59 - 16.10.19 gsh

Lirohen 10 të arrestuarit për protestën e Unazës së Re, ndër ta edhe ish-deputeti Klevis Balliu.  Prokuroria ka kërkuar arrest me burg, por Gjykata ka vendosur ti lërë të lirë protestuesit. Banorët e Astirit protestuan kundër projektit të “Unazës së Re”, që prek banesat e shumë banorëve të kësaj zone. Në seancën e mbajtur paraditen e sotme, Gjykata dha masën detyrim paraqitje për Balliun dhe nëntë të tjerët. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.