Politike

Meta pritet nga Princi i Monakos: Forcim bashkëpunimi në të gjitha fushat me interes reciprok

14:59 - 16.10.19 gsh

Presidenti Ilir Meta është pritur sot në një takim nga Princi i Monakos, Alberti II. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta deklaroi se ishte një takim konstruktiv në funksion të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok.“Nder dhe kënaqësi e veçantë të pritesha sot nga Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos.

Takim mjaft konstruktiv për identifikimin e potencialeve të shumta, në funksion të forcimit të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok.

Shqipëria dhe Principata e Monakos të vendosura për intensifikimin e marrëdhënieve. ”, shkruan Meta.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.