20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 17 Tetor 1999/ Atentat pas vrasjes se Jonuz Hykës. Mina babait të Jaho Salihit

07:00 - 17.10.19 Gazeta Shqiptare
  • Rrëfen ekzekutori i Togës së Shoqërimit

“Unë, njeriu i shtetit që vrava për 10 vjet”

  • Në makinën e SHIK-ut

Atentat pas vrasjes se Jonuz Hykës.Mina babait të Jaho Salihit

 

  • Historia e thesarit të fshehur në ullishtet e Krrabës që çmendi Elbasanin. Domi ishte ndër tregtarët më te pasur. E vranë në ’48-ën bashkë me sekretin e çmuar.

Sul Domi dhe misteri i qypave me flori

 

  • Ditëlindja me e shtrenjtë

3.2 milionë lekë lule mbi varrin e Enverit

Rreth 5000 simpatizantët dhe nostalgjikët e Enverit kane përkujtuar 91-vjetorin e udhëheqësit gjysëm shekullor pranë varrit, ku prehet trupi i tij. Buqeta me lule, flamuj dhe qirinj të ndezur kishin mbushur ambientin rreth varrit të tij.

 

  • Pranga në Fier

Kapen 2 specialë në rrjetin e prostitutave

Arrestohen ne Fier dy policët tiranas të forcave speciale për favorizim prostitucioni.  Ata janë ndaluar në flagrancë teksa udhëtonin me dy prostitutë të huaja nga kolegët e tyre fierake. Rreth orës 21:00 të së premtes, gjatë një kontrolli të policisë në periferi të qytetit, në një benz me targa të Tiranës janë ndaluar pesë persona, dy prej të cilëve ishin femra. Dy nga tre burrat që janë ndaluar janë policë të forcave specialë të repartit 712 të kryeqytetit. Ndërsa i treti ka qenë një civil nga Burreli dhe dy femra njëra prostitutë moldave dhe tjetra rumune…

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.