Aktualitet

Grabitën Casemiro, Isco, Zidane, Morata, arrestohen 4 skifterët në Spanjë, mes tyre një shqiptar

10:25 - 17.10.19 gsh

Policia spanjolle ka goditur një bandë hajdutësh, duke arrestuar katër presona, mes të cilëve edhe një shqiptar. Mediet spanjolle raportojnë se anëtarët e kësaj bande kishin si shënjestër banesat e futbollistëve të Real Madrid dhe Atletico Madrid.Shqiptari i arrestuar është identifikuar si M. Z. dhe është arrestuar për vjedhje me dhunë në shtëpinë e Jose Luis Morena, ngjarje e ndodhur në vitin 2007. Operacioni policor është zhvilluar mes qyteteve të Madridit dhe Tolendo, ku janë arrestuar disa prej anëtarëve të kësaj bande, që ishte kthyer në makthin e futbollistëve.

Mes sendeve të vjedhura, policia ka arritur të gjejë edhe medaljen e garës së Champions of Thomas Partey. Disa prej lojtarëve, banesat e të cilëve janë plaçkitur, janë Casemiro, Isco, Zidane, Morata, etj. Kryesisht, shtëpitë e tyre janë grabitur, ditët kur futbollistët kanë pasur ndeshje të rëndësishme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.