Aktualitet

Kërkoi favore seksuale/ Krimet e Rënda dënojnë 4.6 vite burg gjyqtarin Roland Hysi

11:15 - 17.10.19 gsh

Gjyqtari i Fierit, Roland Hysi, i cili akuzohet për korrupsion është dënuar sot nga Gjykata për Krime të Rënda me 4 vite e 6 muaj burg, ndërsa për shkak të gjykimit të shkurtua, ai  përfiton ulje dhe dënohet me 3 vite burg. Gjithashtu, gazetarja, Dorjana Bezat raporton  se Gjykata e Krimeve të rënda vendosi t’i heqë të drejtën gjyqtarit Hysi të drejtë e ushtrimit të funksioneve publike për 5 vitet e ardhshme.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.